Loading…

Motoskijöring 2023 – zhodnocení výsledků týmu AMK Letohrad + fotogalerie

Dobrý den vážení příznivci motoskijöringu,
zde uveřejňujeme fotky z odjetého seriálu MČR v motöskijoringu ORION-SHIVA KTM 2023 a Orlického poháru, který se jel na závodišti Klášterec nad Orlicí dne 11.2.2023 a Dobřanech v O./H. dne 12.2.2023.
Letošní mistrovství bylo obohaceno o jezdce z Lotyšska, kteří se zůčastnili jak MČR (13 posádek), tak OP (1 posádka).
Jak už v našem klubu je tradicí, MČR se zůčastnila posádka František Kylar-Tadeáš Majvald jedoucí za tým ÚAMK-AMK Letohrad / Orion Racing.

Tato posádka nám udělala velkou radost svým umístěním. V Klášterci se ještě rozjížděli a bylo z toho 7. místo ve finále „B“, což dalo na celkové 15. místo v závodě a jelikož se Lotyšské posádky nemohou počítat do celkových výsledků, tak po tomto závodě o mistra ČR byla pozice naší posádky celkové 10. místo.

V Dobřanech to pro náš tým dopadlo mnohem lépe a to skvělým 3. místem v závodě a tím posun v celkovém hodnocení o mistra ČR v motoskijoringu na krásnou 6. příčku.

Další tradiční posádkou v Orlickém poháru je posádka Tomáš Valda-Ondřej Pokorný jezdící za náš tým AMK Letohrad. I oni předvedli skvělý výkon a v Klášterci se umístili ve finále „B“ na 7. místě, což stačilo na celkovou 15. pozici v seriálu. Tak jako posádka Kylar-Majvald se v Dobřanském závodě zlepšili i Valda s Pokorným a dojeli si pro fantasické 2. místo, což jim stačilo na celkové 7. místo v seriálu. Za tento skvělý výkon jim moc děkujeme.

Za AMK Letohrad Lukáš Grůza.