Loading…

MČR v Motoskijöringu ORION-SHIVA KTM 2023 – o víkendu jedeme v sobotu i v neděli

Vážení přátelé.

Dnes je to historicky dlouhých 25 let, kdy jsme jeli 1. oficiální závod MČR v motoskijöringu 7.2.1998. Bylo to na trati v Klášterci nad Orlicí. A jsem rád, že Vás mohu pozvat zrovna na tuto trať, kde pojedeme v sobotu 11.2.2023. A hned v neděli 12.2.2023 se pojede v Dobřanech v Orlických horách. Obě známé tratě pořadatelé dokončují tak, aby byly dobře sjízdné a jezdecky i divácky zajímavé.

První volné tréninky začínají vždy v 9:15 hodin, 1. rozjížďka OP v 11:15 hodin a MČR v 12:00 hodin. Závody vyvrcholí finálovými jízdami v 15 hodin.
Závody se pojedou ve 2 kategoriích. V MČR pojedou naši nejlepší jezdci v čele s obhájci mistrovského titulu Pavlem Dvořáčkem s Danielem Mandysem. Divákům se představí i další známí jezdci. Nebude chybět i historicky nejúspěšnější jezdec a 5-násobný mistr ČR Patrik Šroler. Ale nepojede se svým bratrem, ale s novým lyžařem Martinem Kavkou. Trojnásobný mistr ČR Lukáš Mohaupt z Orionu musel také změnit lyžaře. Za Václava Hotového, který si doléčuje zranění, pojede na lyžích jeho staronový parťák Karel Sejk. Do bojů o příčky nejvyšší zasáhnou i další jezdci. Do „mistráku“ se přihlásili také loňští vítězové Orlického poháru Filip Strmiska s Michalem Paulů. Tradičně pojedou i hobby jezdci v Orlickém poháru. Tam mají šanci další jezdci.
Podle posledních informací, které máme, jezdecké pole obohatí i závodníci z Lotyšska. Jak v Klášterci, tak i v Dobřanech návštěvníci uvidí zajímavé a dramatické závody.
Zdraví Vás Josef Vašíček