Loading…

Moroskijöring v Dobřanech v Orlických horách


Vážení přátelé,
jsem rád, že Vám mohu poskytnout dobrou informaci k závěrečnému závodu MČR v motoskijöringu „Orion-Shiva KTM Cupu“ v Dobřanech v Orlických horách. Dnes byla schůzka organizátorů seriálu společně s pořadateli přímo na závodní trati, která je připravena pro sobotní závody. A tak budeme 24.2.2018 znát vítěze jubilejního 20. ročníku MČR v motoskijöringu.
A jak to vypadá s budoucími mistry? Nejlepší výchozí pozici mají po předchozím závodě v Rudníku, kde vyhráli co se dalo, obhájci mistrovského titulu bratři Šrolerové. Mají náskok 6 bodů před Lukášem Mohautem s Václavem Hotovým a Romanem Mňukem se Zdeňkem Langerem. Tyto 3 dvojice patří mezi největší favority závěrečného závodu. Ale při vyrovnanosti motoskijöringu mají šanci i další. Diváci se tak mohou těšit na vyvrcholení sezóny 2018.
Start 1. kvalifikační jízdy MČR je ve 12:30 hodin, letošní mistry budeme znát po finálové jízdě kolem 16. hodiny. Součástí závodu budou i jízdy Orlického poháru pro nelicenční jezdce. I tam je tabulka seriálu vyrovnaná. Na čele je Jurij Popovič s 38 body před Jiřím Kavkou s 30 body a Martinem Kallerem s 28 body.
Po závodě budou v pořadatelském „Dřeváku“ slavnostně vyhlášeni nejlepší jezdci jak z Mistrovství ČR, tak i z Orlického poháru. V každé kategorii bude vyhlášeno 5 nejlepších dvojic. Oceněni budou i nejlepší pořadatelé a skokan roku.