Loading…

Pozvánka na motoskijöringový víkend

Pozvánka na motoskijöringový víkend.

Vážení přátelé,

jsem rád, že Vás mohu pozvat na další 2 závody Mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM CUP 2017“. Závody se pojedou o tomto víkendu, a to jak v sobotu, tak i v neděli.

V sobotu 28.2.2017 se pojede v pořadí 3. závod MČR na tradiční trati v Horním Městě u Rýmařova. Trať s délkou 1 okruhu 800 metrů je postavena ve sportovním areálu nedaleko místní mateřské školky a je díky sněhovým podmínkám velmi dobře připravená. Jezdci budou tak mít výborné svezení a diváci díky přehledné trati hezký sportovní zážitek.

V Horním Městě se motoskijöring jel již 13x. První 2 závody se jely přímo v obci jako populární „uličky“, od roku 2000 se jezdí na trati u školky. Nejúspěšnějšími byli Pavel Kunc s Josefem Komůrkou, kteří na zdejší trati vystoupili 4x na nejvyšší stupně vítězů. Posledními vítězi byli v roce 2015 Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým. Sobotní závod bude historicky 110. motoskijöringem MČR.

Pořadatelé mají připraveno bohaté občerstvení včetně zabijačkových pochoutek a těší se na všechny jezdce i diváky.

Hned další den v neděli 29.2.2017 se pojede na nejznámější trati v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7.2.1998 a od té doby se zde jelo kromě sezón 2008 a 2016 pokaždé. Trať „Klášterecké břehy“ je přímo v obci nedaleko fotbalového hřiště. Je také divácky zajímavá a přehledná, proto na ni chodí hodně spokojených diváků.

Jak v sobotu, tak i v neděli se pojedou závody v MČR v motoskijöringu i v Orlickém poháru pro hobby jezdce. Pro nás organizátory je potěšitelný zájem jezdců. Do seriálu se přihlásili další jezdci. Už v Horním Městě pojedou jihočeští jezdci Vít Vitouš – Karel Sejk v dresu Motosportklubu Chýnov v AČR, kteří v minulosti seriál jezdili.

MČR je letos zajímavé, milým překvapením jsou hlavně výkony mladých jezdců SMX Racing Teamu Rudník Plíhala a Dvořáčka. Po 2 závodech je tabulka seriálu velice vyrovnaná, na čele jsou s nepatrným náskokem bratři Šrolerové. Podobně je to v Orlickém poháru, kde je zatím na čele letohradský Kylar a kde nám letos jezdí hodně jezdců. Tak se diváci mají opět na co těšit.

Josef Vašíček, 26.1.2017