Loading…

03/2022 – Meteorit CUP Pacov

Do poslední chvíle jsem nevěděl jestli se zvládnu tohoto závodu vůbec

zúčastnit…

Je to teprve 4 týdny od operace klíční kosti..Ale potřeboval jsem body do seriálu a tak jsem se kousnul a v pátek vyrazil směr Pacov.Jelikož jsem musel vynechat jeden závod ve Vranově tak jsem se z průbežného prvního místa po vydařeném Opatově propadl na šesté místo…

Pacovská trať je vždy náročná protože se hodně rozbije a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Do tréninku jsem ani nenastoupil.Šetřil jsem ruku a nepřijel jsem tady závodit ale jen to nějako obkroužit a posbírat co nejvíce bodů.

V kvalifikaci jsem objel jen 2 kola a hned věděl že to bude těžký den….Na závod jsem se nadopoval prášky a měl taktiku že se pokusím co nejlépe odstartovat a postupně se propadat..

V první jízdě se mi povedlo z 44 jezdců na roštu odstartovat jako první!Neskutečný pocit 4 týdny po zranění opět stát na plném roštu a ještě všem ukázat záda.Hned v druhé zatáčce se ale projevilo to že jsem dlouho neseděl na motorce a ujelo mi zadní kolo a ztratil jsem několik pozic.Dělal jsem co jsem mohl a stačilo to na 8 místo v mojí třídě.Což si myslím že při pohledu na už tak rozbitou trať byl dobrý výsledek.

V druhé jízdě jsem chtěl zopakovat holeshot ale byl jsem

moc přemotivovaný a když spadl rošt tak jsem pustil moc rychle spojku a motorka jen poskočila a chcípnula…Takže krasný obrázek jak vypadá top start a katastrofální start.Motorka poté dlouho točila než chytla…Nevzdal jsem to a při stíhací jízdě jsem úplně zapomněl že mě něco bolí a docela se mi dařilo  prokousávat se dopředu.

Někde v půlce závodu jsem se pohyboval na 8 místě a to  už na hodně rozbité traťi.Bohužel v jednom výjezdu jsem dostal kamenem přímo do klíčky a to jsem myslel že končím…Pár kol jsem to rozdýchaval a propadl se na konečné 12 místo…Jsem rád že jsem dojel ve zdraví a posbíral potřebné body. Celkově jsem v Pacově skončil na 10 místě  a to byl trochu můj cíl aspoň top 10.Teď doléčím ruku a začnu zase makat abych se príští závod zase podíval na bednu a zkusil ještě zabojovat o celkovou bednu v seriálu i když to bude těžké s jedním vynechaným závodem.